Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9355453



*

nr 935 5453


Margit Blixt-Bjärup

(1913-1991), Sverige


Margit Blixt-Bjärup, signed, Cannes 1958, 64x49,


PASTEL, Margit Blixt-Bjärup, signerad, Cannes 1958, 64x49


Margit Blixt-Bjärup, Swedish painter, born 1913, dead 1991.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 19 2015
at 19:43:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/1 19:30:35 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Margit Blixt-Bjärup

Margit Blixt-Bjärup, Swedish painter, born 1913, dead 1991.

Read more about Margit Blixt-Bjärup
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita margit blixt-bjärup pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr